v. 45

3A

Vilken vecka! Eleverna har fixat ”flytten” till fritids stjärnan jättebra! Har varit litet rörigt med alla lådor osv. såklart men det har ändå gått jättebra. Det kan eventuellt bli så att vi måste vara på stjärnan även måndagen v 45. Det beror på hur långt de kommit med taksänkningen. Så fort jag vet mailar jag ut eller så löser vi det på måndag morgon. Ni ser var vi är någonstans…

Tack för ett bra föräldramöte i tisdags. Ni har fått anteckningar från föräldramötet skickat per mail. Jag länkar enkäten som jag skickat tidigare som jag vill att ni går in och svarar på (gäller endast 3A): https://docs.google.com/forms/d/15SauijPvmcm0Kbv6GdtVUhf17Wj8pA0cO68p2BrcrDQ/edit

Måndag: Idrott, ta med handduk.

Tisdag: Simning för orange grupp.

Onsdag: Idrott, ta med handduk. Bibliotek lila grupp.

Torsdag: Läsläxa kapitel 4.

Fredag: Engelska glosprov

______________________________________________________

3B

Vi har haft en fin vecka igen!

Information från föräldramötet är utskickat tillsammans med information om hur veckan har varit, samt läxor. Tack igen för fint möte!

Måndag: Idrott, ta med handduk.

Tisdag: Simning för rosa grupp.

Onsdag: Idrott, ta med handduk.

Torsdag: Läsläxa kapitel 4 + läsförståelse ”Från yngel till groda”. Bibliotek orange grupp.

____________________________________________________

Vi önskar alla ett trevligt läslov!

Isabella & Tatjana

Det här inlägget postades i Okategoriserade. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *